Bank danych o zdrowiu

W ramach zadań wykonywanych w zakresie statystyki sprawozdawczej w ochronie zdrowia znajduje się również udostępnianie wynikowych informacji statystycznych. Roczna sprawozdawczość resortowa Ministra Zdrowia gromadzona i opracowywana w Oddziale Zdrowia Publicznego, jak również dane statystyczne udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Podkarpacki Rejestr Nowotworów, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny są podstawą do wykonania szeregu opracowań, które publikujemy w formie papierowej, jak również w postaci elektronicznej na naszej stronie tematycznej.

Z naszych obserwacji i analizy zgłaszanych zapotrzebowań na układ i zakres informacji jednakże wnioskujemy, że niezbędne jest opracowywanie innego sposobu udostępniania danych statystycznych. W efekcie powyższego, jak również realizowania zamiaru zaspokojenia potrzeb zainteresowanych informacją z dziedziny ochrony zdrowia, powstał projekt przedstawiania szerokiej gamy zakresu danych statystycznych z tej dziedziny w formie szeregów czasowych zapisanych w arkuszach kalkulacyjnych.

Według naszej oceny występuje zapotrzebowanie na dane statystyczne w przekrojach terytorialnych wojewódzkim i powiatowym. Z tego względu Bank Danych o Zdrowiu ma dwie części: wojewódzką i powiatową.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.
Dowiedz się więcej.

×