Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Bank danych o zdrowiu

W ramach zadań wykonywanych w zakresie statystyki sprawozdawczej w ochronie zdrowia znajduje się również udostępnianie wynikowych informacji statystycznych. Roczna sprawozdawczość resortowa Ministra Zdrowia gromadzona i opracowywana w Oddziale Zdrowia Publicznego, jak również dane statystyczne udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny są podstawą do wykonania szeregu opracowań, które publikujemy w postaci elektronicznej na naszej stronie tematycznej.

Z naszych obserwacji i analizy zgłaszanych zapotrzebowań na układ i zakres informacji wnioskujemy, że niezbędne jest opracowywanie innego sposobu udostępniania danych statystycznych. W efekcie powyższego, jak również realizowania zamiaru zaspokojenia potrzeb zainteresowanych informacją z dziedziny ochrony zdrowia, powstał projekt przedstawiania danych statystycznych z tej dziedziny w formie szeregów czasowych zapisanych w arkuszach kalkulacyjnych.

Według naszej oceny występuje zapotrzebowanie na dane statystyczne w przekrojach terytorialnych wojewódzkim i powiatowym. Z tego względu Bank Danych o Zdrowiu ma dwie części: wojewódzką i powiatową.